26 فوریه, 2024
1 min read

حقآبه هامون چه شد؟

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حقآبه هامون باید از افغانستان وارد هامون ایران شود، اظهارکرد: متاسفانه حقآبه هنوز تامین نشده البته رایزنی‌هایی با دولت افغانستان انجام شده است….

1 min read

در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها چه می‌گذرد؟

موجودات بسترزی دریاها و اقیانوس‌ها به دو مجموعه اصلی تقسیم می‌شوند؛ موجودات بسترزی‌ در بستر دریا یا اقیانوس زندگی می‌کنند. دسته‌ای دیگر از موجودات به‌صورت شناور و شناگر در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها و در نزدیکی کف زیست می‌کنند….

1 min read

انتخابات، فرصتی برای مطالبه‌گری محیط زیستی از کاندیداها

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه مشارکت پرشمار و آگاهانه مردم در انتخابات، عامل مهم و موثر در صیانت از کشور است، گفت: انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، فرصتی مناسب برای مطالبه گری محیط زیستی مردم از کاندیداها است….

1 min read

بررسی مجدد وضعیت «ریشا»/ برخورد جدی با باغ وحش مشهد در صورت قصور

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ابتلای «ریشا» (شیر باغ وحش مشهد) به بیماری گفت: بیماری یک حیوان در باغ وحش طبیعی است اما اگر قصوری در نگهداری و درمان صورت گرفته باشد، برخورد جدی خواهد شد….

1 min read

هشدار بارش برف و باران و خطر یخزدگی جاده‌ها / کاهش محسوس دما از فردا

سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و تشدید این پدیده در غالب استان‌ها و احتمال یخزدگی و لغزندگی‌ جاده‌ها و همچنین وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال کشور هشدار داد….